Sport, zdrowie, ćwiczenia, czyli wszystko czego jeszcze nie wiecie
Blog > Komentarze do wpisu

Animal Flow - w każdym z nas drzemie zwierz

Typowym elementem w metodzie treningowej Animal Flow, jest powrócenie do środowiska naturalnego. Oznacza to pokrótce naśladowanie poruszania się zwierząt, przybieranie dla nich właściwych ułożeń ciała. Aby to osiągnąć przestawiamy się na naturalne zdolności, pobudzając równocześnie swoją siłę istnienia. Każdy z nas posiada w sobie troszkę z dzikiego zwierza, który budzi się podczas sporego wysiłku fizycznego. Tę cechę zadecydował by wykorzystać pewien z innowatorów Global Bodyweight Training, Mike Fitch przy przygotowywaniu nowatorskiego scenariusza ćwiczeń – Animal Flow.

 

animal flow DublinAnimal Flow ugruntował się na zadaniach kalistenicznych, które stanowią podłoże w takim treningu. Dzięki czemu rozwija to nasz wachlarz ruchu, prężność stawów, a ponadto wzmacnia nasze ciało i ulepsza naszą sprawność fizyczną. Dobrą stroną tego typu treningu, podobnie jak w kalistenice, jest brak obowiązkowego osprzętu. Ruch fizyczny wykonywany jest z realnym ciężarem swojego ciała jak również praw fizyki, to znaczy przy pomocy ciążenia. Przyjmowane pozy i ich nazewnictwo są spójne ze zwierzęcymi odpowiednikami. Znajomość tej techniki żąda od naszego ciała doskonałej kondycji jak też idealnej kondycji głównych mięśni – pleców, brzucha, obręczy barkowej jak również nóg. Stanowi oprócz tego znakomity trening poprawiający koordynację ruchową, osiągając precyzję wykonania ruchu.

Przy pierwszym zetknięciu, Animal Flow może wyglądać, jak zabawa, ale po głębszym zapoznaniu się z treningiem sami sprawdzicie, że wasze ciało awansuje na kolejny pułap rekreacji, zyskując, co raz to lepsze efekty i liczne korzyści płynące z tej metody ćwiczeń. Nie istnieje nic wspanialszego niż kombinacja odrobiny psot z aktywnością fizyczną.

crabposition

Taki charakter treningu wskazany jest dla każdego, kto ma zamiar skupić się nad prężnością swojego organizmu, wzmocnieniem własnej sylwetki a ponadto poprawą własnej tężyzny fizycznej. Uwzględniając styl ćwiczeń, jesteśmy w stanie zrealizować je w domu czy w parku. Animal Flow, jest wyjątkowo sławny w Australii, gdzie odbywają się już od dłuższego czasu charakterystyczne treningi fitness w grupach. Pomału też w naszych obszarach możemy spotkać się z tą odmianą treningu, jak również możemy brać udział w szkoleniach poświęconych tej metodzie.

Trening na podłodze jest dla ciebie zbyt uciążliwy podczas pierwszych prób? Sprawdź modne dywany, na których nie tylko będziesz mógł wygodnie trenować, ale które też ożywią nieco twoje mieszkanie.

poniedziałek, 25 kwietnia 2016, mojemnie

Polecane wpisy